Bezlepkový Dýňový Koláč


Výborný dýňový koláč, sice časově na přípravu náročnější, ale výsledek stojí za to.

Ingredience:
Korpus:
250 g bezlepkové směsi Jizerka (zelená)
50 g hnědého třtinového cukru
špetka skořice
125 g másla
1 vejce
trocha mléka

Náplň:

1,4 kg dýně hokkaido
50 g másla
125 g hnědého třtinového cukru
5 lžic bezlepkové směsi Jizerka (zelená)
na špičku nože muškátového květu
1/2 lžičky skořice
2 lžičky vanilkového aroma
3 vejce

Doba přípravy a pečení: 2,5 hodiny.

Postup:
1) Troubu předehřejeme na 180 °C (plynovou na střední stupeň). Dýni rozkrojíme na polovinu, očistíme a vydlabeme zrníčka. Obě poloviny rozkrojíme ještě na 4 díly, rozložíme slupkou dolu na plech a celé zakryjeme alobalem. Dáme do trouby péct na přibližně 1 hodinu.
2) Mezitím si připravíme těsto na korpus. Do větší mísy prosejeme 250 g bezlepkové směsi Jizerka, přidáme 50 g cukru a špetku skořice. Máslo si nakrájíme na kostičky a přidáme do mísy. Zpracujeme nejlépe pomocí rukou dokud nezískáme strukturu hrubého písku.
3) Bokem si rozšleháme vejce a přidáme do směsi. Pomocí rukou vypracujeme hutné těsto, pokud bude potřeba přidáme trochu mléka. Výsledné těsto by nemělo lepit. 

4) Rozplácneme těsto, tak aby bylo vysoké asi 2,5 cm, zabalíme do potravinářské fólie a dáme alespoň na půl hodiny chladnout do lednice. 
5) Jakmile nám dýně změkne, tak ji z trouby vyndáme, odkryjeme a necháme vychladnout.
6) Vymažeme a vysypeme si formu na koláč. Vychladlé těsto rozválíme na tenko (můžeme vyválet mezi dvěma kusy potravinářské fólie, těsto se tak nebude lepit) , tak aby bylo o něco větší něž je naše forma. 
7) Odstraníme horní část folie, přiložíme formu dnem vzhůru a opatrně překlopíme. Lehce přimáčkneme do formy a přebývající těsto ořízneme nožem a odložíme stranou (využijeme jej později na vytvoření "proužků" přes koláč).

8) Těsto ve spodní části propícháme vidličkou, aby se nám nenafouklo a dáme ještě na 10 minut chladnout do lednice. Mezitím si můžeme vyválet zbývající těsto do tenka a nakrájet na proužky cca 1-1,5 cm široké a také dáme zatím do lednice.
9) Korpus dáme péct do trouby na přibližně 15 minut nebo dokud nám lehce nezezlátne, poté necháme vychladnout.
10) Mezitím si připravíme dýňovou náplň. Vychladnou dýni seškrábneme ze slupky lžící (nebo nožem) do kuchyňského robota a slupky vyhodíme. Zpracujeme v robotu dohladka.
11) Přidáme 50 g hnědého másla (to si připravíme tak, že 50 g másla rozpouštíme cca 1 - 2 minuty na mírném ohni, dokud nám nezačne hnědnout), 125 g hnědého třtinového cukru, 5 lžic bezlepkové směsi Jizerka, 1/4 lžičky muškátového květu, 1/2 lžičky skořice a 2 lžičky vanilkového aroma. Stranou si rozšleháme 2 vejce a také přidáme do směsi. Zpracujeme v robotu, dokud nemáme všechno dobře nespojí.
12) Pomocí lžíce přendáme těsto do vychladlého korpusu a srovnáme. Křížem překryjeme připravenými proužky těsta, přebytečné těsto opět odkrojíme nožem. Rozšleháme si vejce a potřeme těsto z hora. Dáme péct do trouby na přibližně 50 minut nebo dokud nám z hora koláč nezezlátne.
13) Před podáváním poprášíme moučkovým cukrem a trochou skořice.

Dobrou chuť, Krysy!

Tipy a triky:
Varianta bez laktózy
mléko nahradíme vodou, případně ekvivalentem bez laktózy
máslo nahradíme margarínem, případně kokosovým tukem
gramáž v obou případech zanecháme
Vyplatí se rozválet si těsto mezi potravinářskou folií, o dost lépe se pak s ním pracuje. My jsme měli dýni o něco větší, takže náplně bylo trochu více, než jsme očekávali, a také náplň byla o trochu řidší, v tom případě doporučujeme přidat ještě trochu mouky a dát náplně jen tolik, aby nám nepřetekla, když na ní budeme pokládat proužky z těsta (zbylou náplň jsme si "dopekli" v mikrovlnce a i tak byla moc dobrá).
Pokud máte raději méně sladké, tak doporučujeme vynechat cukr z korpusu. Není tam ani tolik třeba, jelikož náplň jako taková je na sladko.
S muškátem opatrně. Ať již použijete květ, či oříšek, je velmi výrazný a dokáže veškerou chuť přebít.

1 komentář:

  1. Anonymní21:48

    těsto: samo o sobě zajímavé, připomíná linecké. Pouze je přeslazené a lehce se rozpadá, chtělo by doladit (1 vejce navíc, 1/2 lžičky chia mouky). Náplň je poměrně nedobrá, chutná to jako dýňová polévka na lineckém těstě. Muškátový oříšek byl hodně špatný nápad!

    OdpovědětVymazat