Bezlepkové Ořechové Pusinky

Jednoduché na příprava a u nás jedno z nejoblíbenějších vánočních cukroví. Samé dobré věci a ještě k tomu přirozeně bez lepku.

Doba přípravy: 30 minut. Doba pečení: 14 minut, 150 stupňů. Množství: 90 - 100 ks pusinek.

Ingredience:
350 g moučkového cukru
220 g mletých vlašských ořechů
5 bílků 
2 ks vanilkového cukru
čtvrtky nebo půlky vlašských ořechů na ozdobu
špetka soli 

Postup:
1) Nejdříve si předehřejme troubu na 150 st. a nastříháme pečící papír na plechy.

2) Oddělíme bílky od žloutků, přidáme špetku soli a vyšleháme el. šlehačem tuhý sníh.

3) Ve větší míse si smícháme suché suroviny, tj. moučkový cukr, vanilkový cukr a mleté ořechy. Přidáme sníh a opatrně překládáním smícháme dohromady.

4) Na plech vyložený pečícím papírem děláme malé kopečky v dostatečných rozestupech (pusinky nám narostou do šířky, mě se osvědčilo na nízký plech udělat přibližně 20 ks). Kopečky děláme nejlépe pomocí dvou kávových lžiček, které si namáčíme ve vodě.

5) Každou pusinku ozdobíme čtvrtkou (půlkou) vlašského ořechu tak, že jej lehce přimáčkneme do středu.

6) Pečeme v troubě přibližně 14 minut a průběžně kontrolujeme. Hotové pusinky by měly být narůžovělé až lehce nazlátlé a na povrchu pevné. Po vytažení z trouby nechám minutku chladnout a ještě teplé sundaváme z plechu nejlépe pomocí ostřejší špachtle.

 
Bon Apetit, Krysy!

Tipy a triky:
Největším uměním není pusinky připravit ale správně upéct. Po několika letech zkušeností jsem dospěl k optimální teplotě, tj. 150 st. a přibližné době pečení 14 minut, bohužel toto nejde úplně aplikovat všude, neboť každá trouba je jiná... Je potřeba zkoušet, aby se pusinky měli optimální tvar, moc se nerozplácli, atp. Každopádně i pokud nejsou úplně reprezentativní, stále jsou stejně dobré a většina lidí se po nich může utlouct.

Žádné komentáře:

Okomentovat