Pečené Kuře


Milujete pečené kuře, ale nevíte jak na něj? My už ano a tady je náš recept, jak na to. 
Tento recept jsme našli na jiném receptovém serveru. Ozkoušeli a přepsali do srozumitelné podoby.

Ingredience:
1 celé kuře (chlazené bez drobů)
sůl
paprika
olej

Postup:
1) Kuře omyjeme a osušíme (případně odstraníme přebytečný tuk), aby se nám při pečení udělala kůrčička.

2) Sůl vetřeme dovnitř i napovrch do kůže kuřete.

3) Kuře položíme do dušáku na 6 zkřížených špejlí (aby se spodní kůže nedotýkala pekáče), lehce podlijeme vodou a pečeme 30 minut na 180-200 °C podle trouby (střední až menší plamen v plynové troubě). Pokud je třeba tak průběžně podléváme, aby se nám nezačal vypečený tuk připalovat (osobně jsem musel alespoň jednou podlévat)


4) Po 30 minutách kuře vyndáme a potřeme směsí papriky a oleje (případně jiného koření/bylinek) a pečeme dalších 30 minut. Pravidelně kuře přeléváme vypečenou šťávou, případně podléváme trochou vody.


5) Upečené kuře vyndáme a před naporcováním necháme stát přikryté alobalem 5-8 minut, aby se šťávy vstřebaly. 


7) Mezitím si můžeme z výpeku připravit sos. Dušák můžeme postavit na plotnu přimíchat trochu vody a nechat ještě trochu zredukovat. Případně můžeme také přidat mouku (bezlepkovou) a udělat z výpeku omáčku.

8) Omáčku můžeme přikořenit kmínem nebo bylinkami dle chuti. 

Bon Apetit Krysy!

Tipy Triky:
Kuře opravdu podstivě a pravidelně podlévejte. Hlavně v druhé fázi, kdy je na kuřeti olej s paprikou. Pokud se paprika připálí, tak strašně ráda zhořkne a skvělá kůžička je ta tam.
Osobně pečeme v plynové troubě, takže je to s ní trochu jiné, než s elektrickou. Zde se můžete prokliknout na originální recept.
Při kupování grilovaných kuřat, jsem si všiml, že neodřezávají skoro žádnou nadbytečnou kůži, snad jen zbytek po krku. Je možné, že pak je kuře a výpek ještě lepší. To budeme muset zkusit příště sami.

 

Žádné komentáře:

Okomentovat