Bezlepkové listové těsto


Oblíbené lístkující základní těsto v bezlepkové variantě.

Ingredience:
135 g bezlepkové směsi Jizerka -  zelené
125 g másla
65 ml vody (ledově vychlazená)
1/2 lžičky soli

Postup:
1) 125 g másla nakrájíme na středně velké kostky.

2) 135 g bezlepkové směsi Jizerka smícháme s 1/3 másla (40 g) a 1/2 lžičkou soli. Těsto vypracujeme jako když vytváříme drobenku či drobky.
3) Přidáme zbytek másla a propracujte tak, aby kostky másla byly zakulacené, resp. ztratily hrany, ale byly stále dostatečně celistvé.
4) Přidáme 65 ml ledově vychlazené vody a vypracujte těsto. Ne příliš dlouho! Měly by stále být vidět kousky másla.

5) Těsto zabalíme do potravinové fólie a dáme do lednice na 30-40 minut.
6) Těsto vyjmeme z lednice, zbavíme fólie, rozválíme podélně na cca 0,5 cm široký obdélníkový plát (nepřejíždějte válečkem konce, ať se vrstvy nespojí) obdélníkový plát a přeložíme na třetiny přes sebe. Otočíme o 90° a opět rozválíme na délku, opět přeložte na třetiny, zabalíme do potravinové fólie a dáme vychladit do lednice na 20 minut. Lednici je lepší mít nastavenou na vyšší stupeň chlazení.
7) Tento postup (dle bodu 6) opakujeme alespoň 4 krát.

8) Hotové těsto zpracujeme dle vlastních představ. Toto množství stačí na menší závin/štrúdl. Pozor ale při rozválení. Je lepší těsto mít širší, aby nebylo příliš rozválené a vrstvy se příliš nespojily.

Dobrou chuť!

Tipy Triky:
Náš první pokus nebyl příliš dokonalý, ale byl velmi blízko kýženému efektu. Originál jsme zahlédli ve skupině BEZLEPKOVÉ RECEPTY na Facebooku, kdy někdo sdílel youtubové video, kde tento postup detailně popisovali.
Video pro přesný postup v EN naleznete zde.
Pro jistotu jsme zkusili ještě přidat lžíci psillia, ale to se nám zdálo, že nakonec příliš efekt nemělo.

Žádné komentáře:

Okomentovat