Bezlepková Veka


Na Silvestra, na oslavy, nebo prostě jen tak. Universální česká veka v bezlepkové variantě.

Ingredience:
350 g Jizerky
50 g pohankové mouky
1 lžíce gumy guar
400 ml vody
Balíček sušeného droždí
1 pol lžíce cukru
lžička soli
3 lžíce oleje (+olej na pomazání)

Postup:
1) V 100 ml vlažné vody rozmícháme lžičku cukru, lžičku Jizerky a balíček sušeného droždí. Přikryjeme utěrkou a necháme na teplém místě vyběhnout v kvásek.
2) 350g Jizerky, 50g pohankové mouky a lžíci gumy guar důkladně promícháme. 
3) Ve směsi uděláme důlek, okraje posypeme špetkou soli a do důlku nalijeme vzniklý kvásek. Přilijeme zbylých 300 ml vody. Přidáme 3 lžíce oleje a vypracujeme hladké těsto.
4) Tato část již vyžaduje trochu šikovnosti. Po vypracování těsta vrch poprášíme ještě Jizerkou. Pomoučíme vál a těsto na vál vyklopíme. Nepomoučené části ještě poprášíme a s trochou šikovnosti vypracujeme šišku, rozdělte na dva díly a z jednotlivých dílů vypracujeme veky. Nejlépe již na pečícím papíře, nelepí se tolik a nemusíme potom nic přenášet z jednoho místa na druhé. Přikryjeme utěrkou a necháme na teplém místě ještě minimálně 20 minut kynout.
5) Troubu předehřejeme na 180°C a veky pečeme dozlatova (záleží na troubě, cca 20-40 minut). Doporučujeme do trouby dát kastrůlek s vodou. Pára pomáhá těstu vyběhnout. 

6) Po dopečení jsme ještě potřeli vodou, ale že by to mělo nějaký vliv na cokoliv se říct nedá

Dobrou chuť Krysy!

Tipy Triky:
Jednu chybu co jsem udělali, je že jsme nechali těsto příliš dlouho kynou. Veka byla pak sice krásně nadýchaná, ale těsto se hodně rozlezlo do šířky, místo do výšky, takže z veky bylo spíše něco jako ciabatta. I tak se dala krásně rozříznoust a namazat čímkoliv a chutnala krásně neutrálně jako pečivo.
Finální výsledek nebyl přímo takový, jaký bychom ho chtěli. Veky jsou hutnější a nevykynuli nám tak jak bychom chtěli. Jednou chybou bylo, že jsme veky nepřikryli při kynutí. Při pečení jsme do trouby nedali žádnou nádobu s vodou.


Žádné komentáře:

Okomentovat